2 milióny mladých kresťanov vs. 1500 homosexuálov

Autor: Ján Čop | 19.8.2011 o 12:10 | Karma článku: 19,36 | Prečítané:  20106x

Už asi týždeň čakám, kedy sa v denníku SME - ktorý považujem vo vzťahu k veciam viery za ešte ako-tak objektívny - objaví nejaká reportáž z Madridu, kde sa v týchto dňoch konajú Svetové dni mládeže (SDM) - stretnutia mladých kresťanov so Sv. Otcom Benediktom XVI. Dočkal som sa. Už 2x a som z toho poriadne v šoku.

Denník SME v týchto veciach na mňa pôsobí trochu schizofrenicky. Na jednej strane je tu rubrika Viera, v ktorej sa redaktori snažia objektívne a vzhľadom na malý priestor pre veľké témy stručne popísať postoje cirkví a ich predstaviteľov k náboženským otázkam, na strane druhej som sa už neraz stretol s maximálne tendenčnými článkami, ako napr. o "kňazoch-pedofiloch" s útokmi na pápeža Benedikta. (Na vyváženie ponúkam odkaz na reláciu TV region, v ktorej sú podané VŠETKY fakty, nie len tie, ktoré sa hodia na titulné stránky novín.)

Alebo neskutočné množstvo, nazval by som to SPAM, článkov o gay pride v Bratislave, ktorého sa zúčastnilo odhadom 1500 ľudí. - A tu už som sa dotkol názvu svoho článku. Narážam na to, že kým o zhromaždení 1500 ľudí sa písalo mesiac vopred a týždeň po, o akcii, na ktorej sa priamo zúčastnia odhadom vyše 2 milióny mladých kresťanov a ktorú doma sledujú ďalšie milióny sa nepíše nič.

Pardón, píše. Opäť však len o niekoľkých stovkách nespokojných...

Trocha odbočím: koľko stála našu krajinu organizácia MS v hokeji? "Iba" bratislavský štadión stál 96 miliónov eur. Áno hundrali sme, veď oprávnene, ale nikto neprotestoval proti príchodzím výpravám a fanúšikom, hoci sa rátali "len" na tisíce. Ani im nik neravel, nech sa poskladajú z vlastných na všetky tie opatrenia, ktoré našu krajinu stáli mnoho miliónov. Logické. Vieme prečo...

A tu si zrazu seriózny denník, v ktorom väčšinou čítam vyjadrenia odborníkov, sústredí všetku pozornosť (čo sa týka SDM) na skupinu Španielov, ktorým vadia vyše 2 milióny turistov a pozornosť celého sveta. Sorry, ale pre mňa je to silné kafé...

Aby si nik nemyslel - hoci neuznávam homosexuálne zväzky - aj "oni", homosexuáli sú pre mňa ľudia. Vážim si tých, ktorí v živote niečo dosiahli, ktorí sa presadili svojimi talentmi, šikovnosťou ale aj slušnosťou, a ktorí nepotrebujú na seba okato a oplzlo (ako niektorí na gay prid-och) upozorňovať. Mnohí sú lepší ako my, hetero-. Držím palce hlavne tým, ktorí veria v Boha a hľadajú tú správnu cestu šťastia, radosti, lásky - Božími prostriedkami.

To však neznamená, že budem bez slova tolerovať masívne kampane médií za "práva" jedných a ignoranciu/kampaň proti tým, ktorí majú "nálepku" kresťan. Myslím, že sa zhodneme v tom, že dobrí ľudia sa nájdu v jednej i druhej skupine. Rovnako tak aj zlí, skazení. A možno sa zhodneme aj v tom, že obidve skupiny sú v súčasnosti pod tlakom. Kým homosexuáli sa môžu tešiť veľkej podpore (médií, "osobností", politikov a pod.), kresťania sa čoraz viac stretávajú s tým, že ak priznajú svoju vieru, bývajú zosmiešňovaní, urážaní, odstrkovaní.

No neviem či sa zhodneme v tom, že médiá o jedných aj druhých píšu neobjektívne. V prvom prípade v prospech homosexuálov, v druhom prípade v neprospech kresťanov. Veď napokon, sami objektívne posúďte fakty a spravte si na to vlastný názor.

Odkaz denníku SME na záver: Naša rodina a mnoho ďalších kresťanov si ťa predpláca už dlhé roky. Sme síce kresťania, ale nie sme hlúpi. Vieme si veci zistiť aj z inej strany, než ich ty, niekedy neobjektívne ponúkaš. Môžeš sa ohradiť, že veď máme zdroje, tak čo chceme. No my, ako tvoji finanční podporovatelia chceme, aby si aj ty písal o pápežovi a nás kresťanoch objektívne. Nezaujímajú nás články o hlúčiku nespokojných Španielov, no keď už o nich silou-mocou musíš písať, napíš niečo aj o tých 2 miliónoch našich spolubratov vo viere. A pápežovi. Včera bol úžasný, celý čas sa usmieval, žartoval (napr. pri preberaní darov od mladých), a pri jeho veku na ňom vôbec nebolo vidieť únavu z nabitého programu a z masy ľudí. Chceme tak veľa? Nezaujímali nás reportáže a nekonečné rozhovory o gay pride, ale písal si o tom aj vďaka našim peniazom. Teraz ťa prosíme, aby si nám na Slovensko preniesol kus atmosféry, ktorá vládne medzi mladými kresťanmi (a asi 3500 Slovákmi) v Madride. A aj do budúcnosti - nepreberaj všetko čo o nás a našom pápežovi píšu od svetových agentúr, ale dopíš aj pohľad na vec z druhej strany. Buď vo vzťahu k nám objektívny. Taký, aký si v mnohých iných oblastiach. A my ti budeme vďační...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Len začíname, nebudeme hrať mŕtve, odkazujú Trumpovi milióny žien

Nový prezident začal rušiť kľúčovú reformu svojho predchodcu.

ŠPORT

Sagan v Austrálii nezvíťazil ani na záver. Tretí raz prehral s Ewanom

Preteky Tour Down Under vyvrcholili šiestou etapou.


Už ste čítali?