Ak by sa chcelo, tak by sa dalo...(2. odkaz pre SME)

Autor: Ján Čop | 22.8.2011 o 21:53 | Karma článku: 6,35 | Prečítané:  658x

V krátkosti o tom, že keď sa chce, tak sa dá. Alebo presnejšie - o tom, ako sa k Svetovým dňom mládeže (SDM) v Madride postavili španielske noviny. Samozrejme, nik nečakal, že aj tie slovenské budú o tejto udalosti informovať v rovnakom rozsahu. Ak by však v tejto (ešte stále) uhorkovej sezóne nebolo zámeru neinformovať, bez problémov to mohlo vyzerať napr. takto:

1. Sr. Teresita - má 103 rokov a do klauzúrnej rehole vstúpila presne v deň narodenia pápeža Benedikta XVI. A po týchto 84 rokoch, kvôli stretnutiu s pápežom vyšla z klauzúry (presnejšie, dostala povolenie, dišpenz).

2. Niektoré noviny sa zamerali na osobu pápeža - "Pápež, ktorý načúva mladým" (povedzte, že nie!), no písalo sa aj o zlosti "ľavice nad mocou, ktorou pápež zhromažďuje masy".

3. Alebo čo tak upriamiť pozornosť na fakty, ktoré vyrážajú dych - "Milión veriacich kvôli jednej omši" (nože, opýtajte sa gúglu, koľko ľudí bolo na Live8 kde bolo snáď to najlepšie z hudby na jednom mieste; podotýkam, na omši ich bolo napokon cca 1,7 mil. kvôli 1 celebrite - Kristovi).

4. Príbehy ľudí v dnešnej dobe predávajú - "Prichádzam, aby som spoznal, čo chce odo mňa Kristus" - a verte či nie, aj zo Slovenska šla partia ľudí na bicykloch, väčšina však absolvovala 2 dňovú cestu autobusom, aby potom prišla nie do hotela, ale zväčša bojových podmienok. Sobotný večer poznačený prietržou bol priam nabitý emóciami - ach áno, to ste už spomenuli...asi 2 vetami.

Ešte stále máte šancu SMEťáky (ako vás doma familiárne - no nie v zlom - voláme)! V týchto dňoch sa mladí pútnici vracajú domov plní zaujímavých príbehov, skúseností, zážitkov. Čo tak niečo z toho sprostredkovať? Veď vy už viete, ako zaujať... ;)

 

(Názvy titulkov španielskych novín som prebral z www.tkkbs.sk)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Len začíname, nebudeme hrať mŕtve, odkazujú Trumpovi milióny žien

Nový prezident začal rušiť kľúčovú reformu svojho predchodcu.

ŠPORT

Sagan v Austrálii nezvíťazil ani na záver. Tretí raz prehral s Ewanom

Preteky Tour Down Under vyvrcholili šiestou etapou.


Už ste čítali?