Mŕtvi reprezentanti...

Autor: Ján Čop | 11.5.2011 o 9:41 | Karma článku: 7,63 | Prečítané:  870x

Myslím, že je to početná skupina. Aj ja som jedným z nich. Tých, ktorí svoje detstvo "presnívali" o kariére úspešného hokejistu (podľa vzoru Šatana, Bondru, Pálffyho atď.) a pri snoch to aj ostalo.

Mohol som prosíkať rodičov, čo z toho. Najbližší zimný štadión bol vzdialený 21 km (a to žijem vo vyše 20-tisícovom meste), no aj tak bez hokejovej školy. Aj keby. Na výstroj, cestovanie a ďalšie výdavky by sa mi museli skladať asi aj tí príbuzní, ktorých som dodnes nespoznal.

A za tých 15 či viac rokov čo odvtedy uplynulo? Štadión u nás nepribudol, akurát tá prípravka v "susednom" meste už je. Žiadna sláva pre 95% rodín. Nádej, že dnešné deti budú mať lepšie podmienky (umocnená v roku 2002) tiež vyprcháva. Za celý ten čas jedine Fico sľuboval nové zimáky, no "zrejme" si nevšimol, že peniaze na ne mu vykrádali vlastní ministri so svojou garnitúrou (...ale veď "Stádo vede vůl"). A aj keby ich postavil - kto by sa o ne staral? Kto by na nich hral? Za čo?

Takto stroskotali moje sny a takto končia aj sny väčšiny dnešných detí. Podpora športu, osobitne hokeja, je alfou i omegou všetkých problémov. No čo, zatiaľ o nej rozprávajú len tí, ktorí s ňou nemôžu nič spraviť. A tak sa pomaly môžeme tešiť na spoznávanie nových krajín, pričom jednou z výhod zaiste bude poznatok, ako dokážu vyrobiť dobrý ľad napr. v Afrike...

Môj sen však nebol až tak celkom "nanič". Už 4 roky chodím s partiou za (v lete) zarobené peniaze každú sobotu ráno, kde hodinu a pol (pôvodne to boli 2) korčuľujeme za pukom priam s detským nadšením. Bodaj by nie. Od septembra budíček každú sobotu o pol štvrtej ráno (v posledných 2 sezónach "až" o piatej) a aj tak sme sa toho stále nevzdali. (Párkrát sme vstávali o pol tretej, no som rád, že na to už len spomínam.:) Rokmi sa skompletizovala výstroj a nevadia ani o 3 čísla väčšie korčule po otcovi (namiesto 43 sú 46-ky) či otrhané "lakťáky" a vesta. Čo nám nedal štát, dali sme si sami hoci neskôr. No škoda, lebo v tomto veku sme už štátu mohli požičané vracať.

Mám takmer 23 rokov a som jedným z tých, ktorí mohli nahrádzať slávnu generáciu odchádzajúcich reprezetantov. Som "mŕtvy reprezentant" a zabili ma peniaze i pasivita štátu...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Čo všetko sa stalo, aby zo Sagana bola superstar

Začínal na sestrinom bicykli, teraz zarába milióny ročne.


Už ste čítali?