2 milióny mladých kresťanov vs. 1500 homosexuálov

Autor: Ján Čop | 19.8.2011 o 12:10 | Karma článku: 19,30 | Prečítané:  20133x

Už asi týždeň čakám, kedy sa v denníku SME - ktorý považujem vo vzťahu k veciam viery za ešte ako-tak objektívny - objaví nejaká reportáž z Madridu, kde sa v týchto dňoch konajú Svetové dni mládeže (SDM) - stretnutia mladých kresťanov so Sv. Otcom Benediktom XVI. Dočkal som sa. Už 2x a som z toho poriadne v šoku.

Denník SME v týchto veciach na mňa pôsobí trochu schizofrenicky. Na jednej strane je tu rubrika Viera, v ktorej sa redaktori snažia objektívne a vzhľadom na malý priestor pre veľké témy stručne popísať postoje cirkví a ich predstaviteľov k náboženským otázkam, na strane druhej som sa už neraz stretol s maximálne tendenčnými článkami, ako napr. o "kňazoch-pedofiloch" s útokmi na pápeža Benedikta. (Na vyváženie ponúkam odkaz na reláciu TV region, v ktorej sú podané VŠETKY fakty, nie len tie, ktoré sa hodia na titulné stránky novín.)

Alebo neskutočné množstvo, nazval by som to SPAM, článkov o gay pride v Bratislave, ktorého sa zúčastnilo odhadom 1500 ľudí. - A tu už som sa dotkol názvu svoho článku. Narážam na to, že kým o zhromaždení 1500 ľudí sa písalo mesiac vopred a týždeň po, o akcii, na ktorej sa priamo zúčastnia odhadom vyše 2 milióny mladých kresťanov a ktorú doma sledujú ďalšie milióny sa nepíše nič.

Pardón, píše. Opäť však len o niekoľkých stovkách nespokojných...

Trocha odbočím: koľko stála našu krajinu organizácia MS v hokeji? "Iba" bratislavský štadión stál 96 miliónov eur. Áno hundrali sme, veď oprávnene, ale nikto neprotestoval proti príchodzím výpravám a fanúšikom, hoci sa rátali "len" na tisíce. Ani im nik neravel, nech sa poskladajú z vlastných na všetky tie opatrenia, ktoré našu krajinu stáli mnoho miliónov. Logické. Vieme prečo...

A tu si zrazu seriózny denník, v ktorom väčšinou čítam vyjadrenia odborníkov, sústredí všetku pozornosť (čo sa týka SDM) na skupinu Španielov, ktorým vadia vyše 2 milióny turistov a pozornosť celého sveta. Sorry, ale pre mňa je to silné kafé...

Aby si nik nemyslel - hoci neuznávam homosexuálne zväzky - aj "oni", homosexuáli sú pre mňa ľudia. Vážim si tých, ktorí v živote niečo dosiahli, ktorí sa presadili svojimi talentmi, šikovnosťou ale aj slušnosťou, a ktorí nepotrebujú na seba okato a oplzlo (ako niektorí na gay prid-och) upozorňovať. Mnohí sú lepší ako my, hetero-. Držím palce hlavne tým, ktorí veria v Boha a hľadajú tú správnu cestu šťastia, radosti, lásky - Božími prostriedkami.

To však neznamená, že budem bez slova tolerovať masívne kampane médií za "práva" jedných a ignoranciu/kampaň proti tým, ktorí majú "nálepku" kresťan. Myslím, že sa zhodneme v tom, že dobrí ľudia sa nájdu v jednej i druhej skupine. Rovnako tak aj zlí, skazení. A možno sa zhodneme aj v tom, že obidve skupiny sú v súčasnosti pod tlakom. Kým homosexuáli sa môžu tešiť veľkej podpore (médií, "osobností", politikov a pod.), kresťania sa čoraz viac stretávajú s tým, že ak priznajú svoju vieru, bývajú zosmiešňovaní, urážaní, odstrkovaní.

No neviem či sa zhodneme v tom, že médiá o jedných aj druhých píšu neobjektívne. V prvom prípade v prospech homosexuálov, v druhom prípade v neprospech kresťanov. Veď napokon, sami objektívne posúďte fakty a spravte si na to vlastný názor.

Odkaz denníku SME na záver: Naša rodina a mnoho ďalších kresťanov si ťa predpláca už dlhé roky. Sme síce kresťania, ale nie sme hlúpi. Vieme si veci zistiť aj z inej strany, než ich ty, niekedy neobjektívne ponúkaš. Môžeš sa ohradiť, že veď máme zdroje, tak čo chceme. No my, ako tvoji finanční podporovatelia chceme, aby si aj ty písal o pápežovi a nás kresťanoch objektívne. Nezaujímajú nás články o hlúčiku nespokojných Španielov, no keď už o nich silou-mocou musíš písať, napíš niečo aj o tých 2 miliónoch našich spolubratov vo viere. A pápežovi. Včera bol úžasný, celý čas sa usmieval, žartoval (napr. pri preberaní darov od mladých), a pri jeho veku na ňom vôbec nebolo vidieť únavu z nabitého programu a z masy ľudí. Chceme tak veľa? Nezaujímali nás reportáže a nekonečné rozhovory o gay pride, ale písal si o tom aj vďaka našim peniazom. Teraz ťa prosíme, aby si nám na Slovensko preniesol kus atmosféry, ktorá vládne medzi mladými kresťanmi (a asi 3500 Slovákmi) v Madride. A aj do budúcnosti - nepreberaj všetko čo o nás a našom pápežovi píšu od svetových agentúr, ale dopíš aj pohľad na vec z druhej strany. Buď vo vzťahu k nám objektívny. Taký, aký si v mnohých iných oblastiach. A my ti budeme vďační...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Čo všetko sa stalo, aby zo Sagana bola superstar

Začínal na sestrinom bicykli, teraz zarába milióny ročne.


Už ste čítali?