Ak by sa chcelo, tak by sa dalo...(2. odkaz pre SME)

Autor: Ján Čop | 22.8.2011 o 21:53 | Karma článku: 6,35 | Prečítané:  669x

V krátkosti o tom, že keď sa chce, tak sa dá. Alebo presnejšie - o tom, ako sa k Svetovým dňom mládeže (SDM) v Madride postavili španielske noviny. Samozrejme, nik nečakal, že aj tie slovenské budú o tejto udalosti informovať v rovnakom rozsahu. Ak by však v tejto (ešte stále) uhorkovej sezóne nebolo zámeru neinformovať, bez problémov to mohlo vyzerať napr. takto:

1. Sr. Teresita - má 103 rokov a do klauzúrnej rehole vstúpila presne v deň narodenia pápeža Benedikta XVI. A po týchto 84 rokoch, kvôli stretnutiu s pápežom vyšla z klauzúry (presnejšie, dostala povolenie, dišpenz).

2. Niektoré noviny sa zamerali na osobu pápeža - "Pápež, ktorý načúva mladým" (povedzte, že nie!), no písalo sa aj o zlosti "ľavice nad mocou, ktorou pápež zhromažďuje masy".

3. Alebo čo tak upriamiť pozornosť na fakty, ktoré vyrážajú dych - "Milión veriacich kvôli jednej omši" (nože, opýtajte sa gúglu, koľko ľudí bolo na Live8 kde bolo snáď to najlepšie z hudby na jednom mieste; podotýkam, na omši ich bolo napokon cca 1,7 mil. kvôli 1 celebrite - Kristovi).

4. Príbehy ľudí v dnešnej dobe predávajú - "Prichádzam, aby som spoznal, čo chce odo mňa Kristus" - a verte či nie, aj zo Slovenska šla partia ľudí na bicykloch, väčšina však absolvovala 2 dňovú cestu autobusom, aby potom prišla nie do hotela, ale zväčša bojových podmienok. Sobotný večer poznačený prietržou bol priam nabitý emóciami - ach áno, to ste už spomenuli...asi 2 vetami.

Ešte stále máte šancu SMEťáky (ako vás doma familiárne - no nie v zlom - voláme)! V týchto dňoch sa mladí pútnici vracajú domov plní zaujímavých príbehov, skúseností, zážitkov. Čo tak niečo z toho sprostredkovať? Veď vy už viete, ako zaujať... ;)

 

(Názvy titulkov španielskych novín som prebral z www.tkkbs.sk)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Čo všetko sa stalo, aby zo Sagana bola superstar

Začínal na sestrinom bicykli, teraz zarába milióny ročne.


Už ste čítali?