Benedikt a my...

Autor: Ján Čop | 22.9.2011 o 22:03 | Karma článku: 7,05 | Prečítané:  401x

Takto sa ja dívam na pápeža Benedikta. Aj keď, je to dosť stručné. Pohľad jednej názorovej skupiny, ktorá pochybujem, že má  aspoň paru o tom, čo pápež na svojich cestách hlása, už poznáte. SME vám ju formou ctrl+c a ctrl+v pravidelne, len s menšími štylistickými úpravami prináša počas každej pápežovej zahraničnej návštevy. A prečo to vlastne píšem? Nie som ani jeho úderka, ani mi to nik nekázal, ani ma k tomu nevyzývali. Ba dokonca, nie je to ani v cirkevných prikázaniach. :) Je to len moja odpoveď na tú celú mediálnu kampaň proti niekomu, o kom si myslím, že si to nezaslúži. Takže k veci.

Benedikta XVI. si hlboko vážim a mám ho veľmi rád. Asi tak, ako si nedávno pol republiky uvedomilo, že má rado Pavla Demitru. Fakt. Kto pozorne číta alebo počúva jeho príhovory, nie len v TV ale aj na nete (napr. tkkbs.sk prináša preklady jeho príhovorov), tomu zaiste neunikne, koľko pokory má v sebe. Za hriechy, ktoré nespáchal. No prináležiacu zodpovednosť berie na seba. A táto pokora mu umožňuje robiť skutočne veľké a nie jednoduché činy. Koľko máme takých politikov, osobností? Obdivujem aj jeho lásku k ľuďom, zvlášť tým, ktorí sú skúšaní kadejakými ťažkosťami. Vie vôbec niekto z kritikov koľko toho nie len povedal (čo ako "diplomat" medzi politikmi aj má robiť), ale aj urobil? Videl ho niekto z vás ako napríklad v Madride s láskou a úprimne prijímal a objímal postihnutých? Viacerým sa pri pohľade na nich kriví "grimasa" na tvári...
Že je homofób? Kto má odvahu a štipku úprimnosti tu nájde odpoveď.

Čo myslíte, prečo asi potrebujú médiá silou mocou "prekričať" to, čo robí, čo hovorí? Prečo asi sa takmer výlučne sústredia len na demonštrantov? Preto, lebo pápež má pravdu. Hovorí o vážnych veciach, o relativizme, morálke, postojoch, hodnotách, ktoré sú v príkrom rozpore s tým, čím sa dnes žije. Dnes sa bojíme počúvať pápeža a tí, ktorí by jeho slová mali prenášať z iných kútov sveta sa to boja robiť. A prečo? Pretože tie slová nás usvedčujú. Usvedčujú nás z toho, že žijeme zle. Celé štáty fungujú na fiktívnych peniazoch, na ľudí sa dívame len ako na pracovnú silu a cez peniaze, hľadáme vyšší zisk aj za cenu toho, že niekomu tam dole šliapeme po omrvinkách. Hráme sa na Boha, zabíjame nevinných, žijeme len pre seba...

Máme vlastnú, egocentrickú sústavu. A ak nám do nej chce prehovoriť nástupca sv. Petra, zapchávame si uši výhovorkami o tom, že "veď aj jeho ľudia robili zlo". A stále robia. No a čo. A my, hlúpi, tým zlom si zapchávame uši, aby sme nepočuli dobro, pravdu...ako neposlušné deti. Takí sme, robíme to, čo nám vyhovuje...škoda, že len v danom momente. Raz nás to dobehne - asi ako budúce generácie dlhy, za ktoré si my dnes žijeme.

A aj preto mám Benedikta rád. Lebo hovorí a nevzdáva sa. Neprestáva. Vždy je teda šanca odkryť si uši a počuť... Bohu vďaka!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Čo všetko sa stalo, aby zo Sagana bola superstar

Začínal na sestrinom bicykli, teraz zarába milióny ročne.


Už ste čítali?