Volebné úspechy na akademickej pôde

Autor: Ján Čop | 9.3.2012 o 9:02 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  135x

Pred pár dňami sme mali možnosť dozvedieť sa o prednáškach na stredných školách, ktoré (nielen) v tomto predvolebnom čase absolvoval p. poslanec za Smer Kaliňák. No a ja som mal tú možnosť, hoci som už pár rokov vysokoškolák, presvedčiť sa o účele týchto prednášok, a teda či majú pravdu noviny, alebo páni z politickej strany.

A veruže som sa aj presvedčil. Nemenovaná vysoká škola, ktorej som už 4. rok študentom, zorganizovala v utorok okrem iného aj spomínanú prednášku/diskusiu, v súvislosti s ktorou sa nám deň predtým jeden z učiteľov vyhrážal, že účasť je povinná a kto nepríde bude mať veľké problémy. (Nedajte sa "oklamať" tým, čo sa v odkaze píše, navštívili nás síce možno dvaja, ale rozprával a predstvený bol  - pokiaľ ja viem - iba jeden). Už spočiatku dávalo čosi tušiť, keď p. Kaliňáka predstavitelia školy oslovovali ako pána poslanca, no budiž, povedal som si. Veď ním je. Následne sme sa dozvedeli, že téma prednášky je "Národná bezpečnosť". Ťažko povedať, či okrem "globálnej bezpečnosti" ešte môže byť širšia téma, ale opäť - budiž, uvidíme.

A tak sme sa dozvedeli, aké je super, že naša škola existuje, no vzápätí p. poslanec nezabudol poznamenať, že nepozná (ani len) naše študijné programy. Takže to, že pre štátnu správu, ale aj súkromné firmy je pre oblasť bezpečnosti a bezpečnostných zložiek lepšie zamestnávať nás, ako filozofov, učiteľov, hudobníkov, či dokonca teológov, zrejme odvodil len z názvu a z toho, že máme akreditáciu. Okrem úvodu, v ktorom nám na pár príkladoch ilustroval, akú zodpovednosť pri rozhodovaní nesú tí, ktorí pôsobia v bezpečnostných zložkách, sa zvyšok "prednášky" niesol v duchu zamestnávania, ktoré som už načrtol. Ono to nebola len prednáška, aby som bol objektívny, dvaja z asi 200-člennej kulisy sa aj pýtali, ako je to s hľadaním zamestnania v polícii, armáde, či slávnych tajných službách.

Odhliadnuc od toho, že téme sa hosť v podstate nevenoval, to bol vcelku zaujímavo strávený čas, koniec koncov, mnohí v ročníku už premýšľame nad tým, ako a kde sa raz zamestnáme.

No potom prišiel záver, ktorý vo všetkých mojich pochybnostiach spravil jasno. Najprv sa p. Kaliňák vyslovil v tom duchu, že rád príde "prednášať" aj nabudúce, ale už (a toto je dôležité) na nejakú konkrétnejšiu tému. No "zabil" to až náš pán rektor, ktorý v čase, kedy sme už boli plní myšlienok na odchod (a bolo to aj počuť) nezabudol "p. poslancovi" zaželať "veľa volebných úspechov". Na akademickej pôde, pár dní pred voľbami!

Takže, summa summarum, vedenie školy ochotne pripravilo priestor na predvolebný selfmarketing, priznalo "farby" a ešte k tomu sme my, študenti, boli vyhrážkami nútení prísť (chválabohu, že to mnohí aj tak ignorovali, inak neviem, ako by sme sa pomestili a o kvalite vzduchu ani nehovorím). Pán Kaliňák rozprával o všetkom a o ničom, pričom sa úškrnom pristavil aj pri p. Galkovi (nie som síce jeho fanda, ale na akademickej pôde mi akékoľvek komentovanie a prejavy na adresu politických súperov prídu úbohé) a v spolupráci s vedením školy nám všetkým nechtiac prezradil, ako to s tými predvolebnými prednáškami vlastne je. A teraz mu verte, že na stredných školách to bolo inak. Iste.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Čo všetko sa stalo, aby zo Sagana bola superstar

Začínal na sestrinom bicykli, teraz zarába milióny ročne.


Už ste čítali?