Tvrdé zamyslenie na tému Bezák a (nielen) kresťanské médiá

Autor: Ján Čop | 16.12.2012 o 20:30 | Karma článku: 9,92 | Prečítané:  560x

Na čo boli dobré vystúpenia o. biskupa Bezáka v "svetských" médiách? Nemala by sa jeho kauza riešiť "vnútri" Katolíckej Cirkvi na Slovensku? Spravil o. biskup Bezák svojím nemlčaním viac škody ako osohu?

Posledné dni znovu hýbe Slovenskom téma okolo odvolania o. biskupa Bezáka. To, či mal prehovoriť alebo mlčať si myslím, že vystihol on sám a snáď ešte o čosi lepšie František Mikloško v TA3. Svoje odpovede na otázky z úvodu však zhrniem do ďalších otázok - koniec koncov, tieto udalosti si zalúžia viac otáznikov ako bodiek.

A tak sa pýtam: načo nám sú kresťanské médiá - zvlášť tie podporované zo zbierok veriacich? Ak chceme takéto kauzy riešiť vo vnútri Cirkvi, nie je práve toto úlohou "našich" médií? Či "bežní" veriaci nie sú hodni dialógu? Otcovia biskupi, či ste sa vy medzi sebou nepýtali, ako to s tým Bezákom vlastne bolo a prečo to takto dopadlo? A vy naši kňazi? Zaiste áno! A či sme my veriaci nehodní pýtať sa, viesť s vami dialóg? To vám naozaj nie je trápne tváriť sa na verejnosti akoby sa nič nedialo? A vám, nami dotované médiá? Čo je vašou úlohou? Nie vari sprostredkovávať dialóg? Kde ste teraz? To vám nevadí, že za vás preberajú agendu iní? Či nevidíte kam to smeruje? Napríklad k tomu, o čom sa dnes poobede rozprávalo na TA3 po rozhovore s o. biskupom? Nehľadajte v tom zámer, ale túžbu nájsť pravdu, viesť dialóg; úlohu, ktorú ignorujete a ktorej ste sa spreneverili!

Tento článok v KN ostal žiaľ jediný a ani by to nevadilo, keby sa pomery v duchu jeho slov zmenili...

Tak kde ste, kresťanské médiá?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Čo všetko sa stalo, aby zo Sagana bola superstar

Začínal na sestrinom bicykli, teraz zarába milióny ročne.


Už ste čítali?